Dinopark Vyškov

24.07.2011

Dinopark Vyškov

DinoPark ve Vyškově je atrakce pro děti ale i dospělé, díky které se můžete přenést v čase zpět o miliony let. V té době tu řádilo mnoho pravěkých dinosaurů a jiných stvoření. Podobná atrakce je na poměry České republiky nevšední. Jsou tu unikátní kompozice dinosaurů doplněné zvuky a pohyby, které děti ohromí.

 


Projdete-li prostorem vstupního areálu mezi pokladnami a prodejnou suvenýrů, naskytne se vám pohled na nejnovější část zoologické zahrady a zprava do leva uvidíte výběhy venkovních expozic Asie, Afriky a Jižní Ameriky. ZOO je zaměřena na chov původních, ale i dnes využívaných domácích a hospodářských zvířat, nenabídne vám mnoho exotických druhů divoce žijících zvířat, které máte možnost vidět ve spoustě jiných ZOO, ale i tak může být setkání se zvířaty chovanými u nás zajímavé a někdy až překvapující.

 

Vstupenka opravňuje navštívit i ZOO PARK, kde dinovláček svoji jízdu začíná i končí. Projdete-li prostorem vstupního areálu mezi pokladnami a prodejnou suvenýrů, naskytne se vám pohled na nejnovější část zoologické zahrady a zprava do leva uvidíte výběhy venkovních expozic Asie, Afriky a Jižní Ameriky. 

 

Co však v jiných zoo není, naleznete ve Vyškově. Můžete si zde prohlédnout největší investiční počin v dějinách vyškovského zooparku, který je kromě vzdělávání dětí, žáků a studentů určen i široké veřejnosti - Centrum environmentálního vzdělávání Hanáchý statek.

 

 

 

Návštěvníci se mohou těšit na prohlídku repliky hanáckého statku z 19. století, podzemních prostor s akváriem i teráriem a také s multimediální učebnou. Na dvoře najdete hospodářské přístřešky a chlívek, kde představujeme život na venkově v 19. století, včetně chovu vybraných domácích zvířat. Poté si všichni mohou prohlédnout dobové zemědělské stroje a nástroje v rekonstruované stodole a následně vlastní expozici environmentálního centra, která je členěná do osmi tematických celků.

 

 

 

 

Celou prohlídku můžete završit krásnou procházkou na vyškovské náměstí (5 minut pěšky) a dát si s dětmi DINOmenu v místní restauraci Chalupa U Městské brány, kde se celá naše rodina levně a kvalitně najedla. Nabídka byla v celém konceptu zcela originální: Polévka, malá kofola zdarma a především ,,Smažení brontosauři" (kuřecí maso ve tvaru brontosaurů) s vařenými brambory.

 


Odkazy:

www.dinopark.cz/dinopark-vyskov

www.zoo-vyskov.cz

www.penzionchalupa.cz

 

 

 

Komentáře

Ověřovací kód
od What an awesome way dne: 21.5.2016 v 05:22
What an awesome way to explain this-now I know evetyrhing!
Ověřovací kód
od What's it take to be dne: 21.5.2016 v 13:11
What's it take to become a sublime exnudpoer of prose like yourself?
Ověřovací kód
od What a great reucrso dne: 21.5.2016 v 19:49
What a great reucrsoe this text is. http://fyphkggy.com [url=http://yfxdyvcwyw.com]yfxdyvcwyw[/url] [link=http://ocqlmlz.com]ocqlmlz[/link]
Ověřovací kód
od So excited I found t dne: 24.5.2016 v 00:05
So excited I found this article as it made things much qurikec!
Ověřovací kód
od So excited I found t dne: 24.5.2016 v 06:34
So excited I found this article as it made things much qukrcei! http://owelbzf.com [url=http://adutslybl.com]adutslybl[/url] [link=http://jwjxjd.com]jwjxjd[/link]
Ověřovací kód

Dnes je

14.10.2019

svátek má

dnes: Agáta zítra: Tereza

Skrz.cz a Krkouni rozzářili povlečením nemocnice

29.11.2014

Skrz.cz a Krkouni pokračují v oblasti zpříjemňování nemocničního prostředí.

Zobrazit více novinek zde